North Czech SUSPENSION CAMP II.

Po roce tu mám opět pozvánku na druhý ročník NORTH CZECH SUSPENSION CAMP, který se tak opět koná v rekreačním areál Knesplíkov a to ve dnech 2.7.2021 až 6.7.2021. Na navštěvníky akce čeká mimo zavěšování, i piercing, tetování, skarifikace, ohnivá show a spoustu dalšího.

 

Jak tento projekt vznikl?
Akce volně navazuje na vznik skupiny North Czech Suspension Team. Když crew vznikala, bylo to samozřejmě proto, aby jsme téma suspension šířili dál. Vzhledem ke covidové situaci nebylo dost dobře možné sestavovat show a někde jí prezentovat, takže přišel nápad na Camp. Primárně zaměřený na severní Čechy, kde tyto akce doposud neprobíhaly.

 

Kdy a kde se bude letošní ročník konat?
Stále ještě trochu tápeme, kdy by bylo nejlepší Camp pořádat, letos tedy zkoušíme začátek července. Camp bude letos i delší, jelikož na víkend navazují státní svátky. Začínáme v pátek 2.7. a akce potrvá až do 6.7. 2021. Věrní zůstáváme původnímu místu konání, tedy Rekreační areál Knesplíkov nedaleko Litoměřic. Budeme opět přímo uprostřed přírody, nikým nerušeni a přesto budeme mít veškeré zázemí, které je potřeba. Majitelé Ada a Láďa nám vychází neuvěřitelně vstříc, tudíž se moc rádi vracíme.

 

Co všechno bude na místě k vidění a co všechno si budou moci návštěvnící vyzkoušet na vlastní kůži?
Trochu jsme letos obohatili program a rádi bychom v tomto duchu pokračovali i v příštích ročnících. Základem je body suspension, kterou si může návštěvník vyzkoušet. Samozřejmostí je tetování, piercing, skarifikace a letos přibude možnost zkusit si firewalking a bondage. V programu se letos objeví i fireshow a vystoupení Fuckers Freakers, kapela má při svém hraní i skvělou show pro otrlé diváky. Otevřen by měl být i „hmyzí stánek“, kde si budou moci návštěvníci zakoupit ochutnávku několika druhů hmyzu. Velkou novinkou jsou komentované závěsy pro veřejnost, kdy se „zvědavci“ dozví informace o historii závěsů spolu s praktickou ukázkou. (vše bude upřesněno v časovém harmonogramu, který ještě není uzavřený)

 

V případě zájmu je nutné se předem objednat a nebo se bude vše řešit až na místě?
Za tuhle otázku jsem ráda, to je totiž věčný boj. Je potřeba mít rezervaci a to hned z několika důvodů. Co se závěsů týče je počet osob omezen, je to časově velmi náročné, každý viselec musí projít rituálem v klidu. Navíc letos požadujeme od zájemců vyplněný dotazník o zdravotním stavu apod., chráníme tak viselce i sami sebe.
To samé je potřeba u tatérů a piercingu, bondage. Všichni potřebujeme dopředu vědět počty zájemců, aby jsme právě mohli dotvořit časový harmonogram. Rezervace je potřeba i u ubytování a objednávek jídla, jelikož druhým důvodem je, že akce rozhodně není masová, abychom udrželi friendly atmosféru. Navíc nikdo nevíme, zda-li se opět nevrátí nějaká vládní omezení. V tom případě budou mít přednost rezervace podle data, kdy nám budou doručené.

 

Jaké jsou ceny jednodlivých úkonů? Za kolik se může nechat člověk třeba zavěsit na háky?
Celkový vstup na akci bude dobrovolný, je v tom zahrnutý veškerý kulturní program, firewalking a komentované věšení. Tatéři a ostatní umělci si ceny určují sami, podle dohody s klientem. To je prostě individuální. Rozhodně velkou výhodou je, že ceny jsou zde nižší, než když pracují ve svých studiích. Závěs vyjde na 1500 Kč, zde si dovolím upozornit, že je potřeba složit zálohu předem.

 

Nabídne objekt i možnost přespání ?
Určitě. K dispozici jsou chatky, můžete přijet obytňákem, vzít si stan nebo spát pod širákem. V nejbližších dnech otevřeme booking na ubytování, kde zveřejníme i ceník. Po té bude následovat i booking na jídlo. Bude otevřený bufet a bar, ale je možnost objednat si i snídaně, obědy a večeře. Vyjdeme samozřejmě vstíc i veganům apod.

 

Chystáte v brzké době ještě nějaké akce, workshopy a nebo jiné projekty?
Až se situace ve světě celkově uklidní, měli bychom vyjet do Švýcarska, kde nás čeká přednáška o historii a procesu závěsů, spolu s praktickou ukázkou. Rádi bychom nějaké závěsy na netradičních místech. Začít pracovat na nové show, natočit promo…. je toho hodně. Tím, že se většina festivalů a dalších akcí zrušila, je letošní rok volný. Takže vyjdeme vstříc i zájemcům z jiných koutů republiky a pokud se nám nějaká skupina zájemců ozve, rádi přijedeme. Mým osobním přáním by bylo tvořit další camp a to v západních Čechách.

 

Na co by jsi navstevniky na vasi akci nalakala?
Rozhodně bych ráda vypíchla letošní hostující tatérku ze Švýcarska. není moc možností se od ní u nás nechat tetovat. Nalákat mohu na velmi přátelskou, pohodovou akci, kde jim bude dopřáno zažít nejen nevšední zážitek, nechat si ozdobit tělo, ale i prožít pár dní uprostřed přírody ve velmi uvolněné atmosféře. Budeme se snažit vyjít všem hostům vstříc k jejich maximální spokojenosti.

 

Na závěr jen poprosím, sledujte událost, kde najdete veškeré potřebné informace, provádějte booking – je to důležité. A nebojte se na cokoliv ptát. Více info na Facebooku Lucie Svobodová

Comments

comments