SDS blackwork projekt – posouvání hranic

V tomto článku nám Patrik Surtr ze salónu Blck Moon Tattoo, představí vizi svého nového projektu na podporu tetovacího stylu, známým pod názvem blackwork, což je tetování velkých černých ploch. Dozvíte se něco o jeho myšlence, o smyslu celého projektu a hlavně, jaké plány má s SDS do budoucna. Celé toto povídání bude mít celkem tři části. Díl první bude představení samotného SDS, ve druhém díle Patrik podrobně rozebere tetovací styl blackwork a jeho problematiku. Dále se dozvíte, jak se do projektu zapojit a kteří tatéři jsou již zapojeni. Poslední, třetí díl bude provázen videem, kde bude mimo jiné ukázána i skutečná bolest této metody, spolupráce tatérů a mnoho dalšího.

 

SDS aka Surtr Black Sect. Není sekta jako sekta. SDS se snažím prozatím tvarovat, modelovat a vytvářet v mém studiu BLCK Moon Tattoo a v kolektivu mých kamarádů. Projekt SDS je něco, co v ČR ještě nebylo a zatím ani není. Jde o skupinu lidí, kteří rádi tetují asfaltem, malujou černou a ještě černější. Celý koncept a vydina je v tom, držet blackwork na vysoké urovni a propagovat jej ve všech možných odvětví. Jelikož blackwork a celkově tetování a umění dělám už spousty let a to jak v ČR, tak i ve světe, tak jsem měl možnost zjistit, že dělat umění v ČR je prostě fajn, ale nikdo ti tu nepomůže vyrůst. Tatéři člověku řeknou, nauč se to sám, tak jsem se naučil sám. Graffiťák ti řekne, jdi sám, já taky chodím sám a tak to je se vším.

Dále je účelem této skupiny lidí, držet si nějakou hodnotu a dělat věci na 110%, jasně, každý si bereme inspiraci a jsme k tomu vedeni od malička. Ale jak se řiká, v kolektivu je síla a proto bych rád držel skupinu lidí ve všech možných subkulturách, držet si styl v nějaké koleji a chránit si to co děláme. Například blackwork dělá plno lidí, ale jen hrstka to dělá pořádně a dává do toho něco svého, například mnou velice uznávaný Ondra Golombů. Začínal na blackworku, ale teď, když se na jeho práce člověk podívá, je tam jeho rukopis a to mě baví. Myslím si, že i já jsem se našel v něčem odvážném a lidi se vrací. Přiznávám, že stejně jako všichni, jsem si vzal odněkud inspiraci, ale stačilo to doladit a je v tom i vlastní rukopis. Takové věci lze přenést do x jiných věcí ať už to jsou obrazy či sport nebo výrobky z jiných materiálů. To znamená, že učelem skupiny je vytvářet a zvětšovat tuhle komunitu lidí a vytvářet zde nové věci. Navzájem podporovat druhé, protože základna blackworku a tohoto temna je zde malá a je to chůze po tenkém ledě. Pojďme přijít s něčím novým. Příklad, jak by to mohlo a mělo fungovat, je kolaborace tatérů. Když dva tatéři vytváří blackwork, zdá se to být obyčejné a všední, ale když dva vytvoří temné a pěkné tetování, mohou si to nechat natočit od někoho kdo umí s kamerou a vloží do toho něco nového, ne jen záběr na jehlu v inkcupu ve slowmotion a přechody z čekárny na tetovací křeslo v pozadi s hudbou od Mac Millera nebo Green Day. Tím celá skupina dosáhne originálního projektu, nové věci a současně navzájem podpoří dost lidí. Dále, například stránky pro prezentaci těchto umělců a nápadů, kde si každý najde to své. Vím, že takové projekty fungují ve světě, ale uplně v jiných věcech.

Nápad na rok 2021. Vytvořit event. Zapojit několik taterů a pár lidí s kamerama nebo foťákama. Každá skupina vytvoří 1-2min propagaci dané práce a lidé by 7 dnů hlasovali o to nejlepší. Celá skupina by se mohla vzájemně podporovat a vytáhlo by to tyhle černý věci zase o kus výš na světlo světa. Pro výherce by samozřejmě byla nějaká odměna. Nejde o to ukazat kdo je nej, ale ukazat potenciál tohoto stylu a hlavně, být lidem více na očích.

Facebook – Patrick Surtr

Instagram – Surtrtattoo

Web – BLCK MOON TATTOO

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

 

Comments

comments