Nikola Kalašová – charitativní kalendář pro psí útulek

Nikol Kalašová, známá jako fotomodelka a veganská aktivistka za práva lidí a zvířat, nafotila charitativní kalendář na rok 2020. Výtěžek z prodeje kalendáře pomůže zvířecímu útulku, odkud má ona sama adoptované dva ze svých tří psů. Více o Nikol a útulku se dozvíte na jejím instagramu @tristis009 nebo přímo na stránkách útulku, kde si můžete prohlédnout psy a kočky k adopci.
Web http://vao-priut.org/
Instagram @dogs_republik

Kalendář je možné objednat přes e-mail: niki.kalasova@seznam.cz Jeho doporučená cena je 300 Kč (plus poštovné). Dle vašeho uvážení můžete přispět i více.
Osobní odběr možný v Praze a v Havířově. Nebo zaslání poštou (plus 70 Kč doporučeně nebo 120 Kč na dobírku), mimo ČR za 21 € i s poštovným.
Důvod, proč Nikol podporuje právě tento útulek vám přiblíží ona sama.

Když jsem se před rokem a půl rozhodla k adopci psa, dostala jsem se skrze české stránky až ke zmíněnému útulku v Moskvě. V něm jsem se zamilovala do mého později prvního adoptovaného psa Chati a poznala tak situaci v tomto útulku. Nachází se v něm okolo 2 tisíc zvířat a pracují v něm dobrovolníci, kteří se snaží udržet chod jinak nefunkčního útulku. Chybí v něm finance na zdravotní péči o zvířata, kvalitní krmivo, přes týden uklízi kotce vězni, jež to mají ve výkonu trestu a ke psům se nechovají dobře. Dobrovolníci dělají pravidelně sbírky, aby mohli psům a kočkám zajistit očkování, operace, lepší krmivo a hračky. Psy venčí, socializují, hledají jim domovy a vedou vlastní webové stránky s databází psů a koček v tomto útulku. A to vše ve svém volném čase, bez finančního ohodnocení. Já se rozhodla, že jim chci v tomto boji pomoct, proto půjdou peníze z kalendáře právě tady. Také chci tímto aktem zvýšit povědomí o tomto i dalších útulcích a dovést lidi k zamyšlení nad adopcí námísto koupi psa.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

Comments

comments