NovaArt, všestranná umělkyně z Prahy

NovaART, všestranná umělkyně, která rádá tetuje, kreslí, šije, sochá a spolupracuje na festivalech jako je Junktown a Metroplex. Z motivů ji baví perokresba, přírodní motivy a staré ilustrace.

Ahoj, jsem holčina z Prahy, prezentující se pod jménem Nova (NovaArt).
Odjakživa jsem milovala kreativní proces tvorby. Je to relaxace, vyjádření, vyprávění. Pro mé okolí to byl vždy jen koníček. A ani já nikdy nevěřila tomu, že by tvorba mohla být hlavní náplní mého života. I proto jsem si vždy volila takovou práci, abych měla dostatek času na kreslení, malování, šití, sochání, prostě na vyjádření se. Před nedávnem se mi otevřela možnost spoluorganizace na fetivalech typu Junktown a Metroplex, kde se můžu umělecky realizovat skrz dekorace, kostýmy, ale i výstavy.  Pozitivní ohlasy a podpora od okolí mi pomohla s rozhodnutím opustit rutinní koloběh a začít se na plný úvazek kreativně realizovat a hlavně se dál intenzivněji rozvíjet.

To tetování mi dalo šanci překročit hranice vlastní sebedůvěry a naplno tvořit. A přitom jsem se k němu dostala v podstatě náhodou. Můj první strojek i podstatnou část vybavení jsem totiž dostala od svých přátel jako narozeninový dárek. Nemohla jsem tomu uvěřit, když jsem z přeplněného batohu vytáhla bílou krabičku a v ní byly můj vlastní cívkáč. Do té doby jsem na tetování ani nepomyslela.

Už je to pár let, ale pořád jsem nesmírně vděčná za ten dar, příležitost a důvěru. Byli to zase přátelé, kteří obětovali svou kůži v mých začátcích. A že byly opravdu krušné. Trvalo mi dlouho, než jsem si troufla do živého a pořád cítím lehké mravenčení, když se přede mnou bělá neposkvrněný kus kůže. Ten pocit bych ale za nic nevyměnila. Ač nemůžu říct, že bylo tetování vždycky můj sen, našla jsem v něm to, co jsem hledala všude jinde. Je to směsice umění, řemesla, poznávání úžasných lidí, vcítení, vyprávění, výzev. Tenhle svět mě prostě pohltil.

Vždycky jsem kreslila jen, když jsem k tomu měla vhodnou příležitost. Poslední léta ale kreslím téměř každý den a musím říct, že to nese své ovoce. Ještě se mám ale hodně co učit. Krom pilování techniky, což trvá roky, se snažím pracovat na vlastním osobitém stylu.

Baví mě perokresba, přírodní motivy a staré ilustrace. Na tetování koukám jako na vzpomínky a příběhy a učím se lépe vyprávět myšlenky skrz pero. Obrazy jsou moje sny, moje vidění světa, věci, co mě fascinují. U tetování je to trochu jiné. Nechci vyjádřit svoje sny, ale vcítit se do člověka a snažím se ho pochopit. Je to hodně zvláštní pocit a každá takové dílko je výzva. I proto si myslím, že je důležité mít svůj styl, lidem to pomáhá ujasnit si představu a mně se pak lépe vyjadřuje.

Doufám, že mi bude přáno tetovat ještě dlouhá léta. Teď jsem úspěšně ukončila tatérský kurz, snad najdu práci v nějakém sympatickém studiu, budu moci dále poznávat lidi a zlepšovat se.

NovaArt

Facebook Nova Art

Instagram novaaartist

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comments

comments