• So. Led 29th, 2022

Bodymods

web o tělesných modifikacích

Ovec B. Cerha – co vše je potřeba k otevření vlastního salónu.

Když chcete být ve vlastním
Ať už máte jakýkoliv důvud otevřít si vlastní studio, např. velký pronájem za křeslo nebo špatné spolupracovníky, mám pro vás seznam toho, co budete potřebovat k otevření vlastního tetovacího studia.
Já mám své studio v Aši s názvem Ritual. Dělám pouze ruční tetovaní a piercing, včetně mikrodermálů.
Na facebooku jsem jako Ritual – tetování a piercing a na instagramu ritual_as .

Čím začít ?

Samozřejmě prvním bodem toho, stát na vlastních nohách je, mít rekvalifikační kurzy.
Nejdříve musí člověk podstoupit Kosmetický kurz a až poté může začít dělat kurz Tetování – porušení integrity lidské kůže. Já jsem si udělala ještě navíc rekvalifikaci na Piercing, kterou jsem podstoupila ještě ve studiu Inkdividual, pod vedením Fousáče.
Po skončení kurzů musí člověk zajít na Živnostenský úřad. Je dobré mít už svého garanta, který se za vás zaručí. Může to být kdokoliv se zdravotním zaměřením (zdravotní sestra, porodní asistentka, doktor) nebo vás může zastupovat tatér, který už svého garanta (po 4 letech) mít nemusí. Na úřad musíte jít společně, pokud se chcete vyhnout velkému papírování. Stačí když si s sebou vezme nějaký papír o tom, že dělá ve zdravotnictví. Teď je novinkou, že po dokončení rekvalifikace a složení testů, budete mít garanta pouze 12 měsíců. Za mě to byly ještě 4 roky. Živnostencký úřad dá vědět vaší Zdravotní pojišťovně, Sociálnímu úřadu i Hygieně. Pokud bude vaše živnost aktivní až za více než měsíc, musíte si to oběhat osobně.

Dále je otázka, kde studio chcete mít ?

Já osobně ho mám v koupeném panelákovém bytě v prvním podlaží. Takže jsem z bytového prostoru dělala nebytový. Před koupí, kterýkoliv prostor je dobré obstarat souhlas od všech nájemníků bytů okolo. V momentě, kdy je prostor váš (ať už pronájem nebo v osobním vlastnictví) musíte zajít na Stavební úřad.

Tam po vás budou chtít plán prostor, protipožární řád, revize eletriky i elektrických přístrojů, koupi hasicího přístroje.. Na tohle všechno musíte sehnat projektanta, který to bude za vás řešit. Samozřejmě na každý úkon přijde někdo jiný, a většinou si za každé potvrzení, či jen razítko, kasírují cca 1000 Kč. Plus práce projektanta. Za revize elektrických přístrojů, si většinou říkají 200 Kč za kus.

Jak by měli prostory vypadat ?

Stavební úřad a hygiena se musí shodnout na tom, co je nejlepší mít ve vašem studiu. Povrchy by měli být omyvatelné a v tetovací místnosti by měla téct voda. V čekárně jim klidně stačí jedna židle, ale musí být pro ní vyhrazené místo. Studio by také mělo mít „odpočinkovou část“ tzv. váš pracovní stůl a toaletu s umyvadlem. V tetovací místnosti neradi vidí koberečky nebo záclony. A další radou je, mít papírové ručníky na utírání rukou. Vyhnete se řešením problémů, kde klasické ručníky perete.

A co ty sterilizátory?

Na to vám lépe odpoví hygiena. Každý kraj má svou laborku, která jezdí a dělá kontroly.
Navštíví vás jednou rocně. Stejně tak to platí pro hygienu. Zase platí, že co kontrola, to 1000 Kč. A protože já mám parní a horkovzdušný sterilizátor, cena se násobí. A návštěva tam s vámi stráví cca 1,5 h.

Návštěva hygieny?

Pokud se vám povedlo projít všechny úřady a kontroly vyšly dobře, měla by být očekávaná kontrola z hygieny. První návštěva bude společná se stavebním úřadem. Já mám velmi milou paní, se kterou si vždy, po odvykládání uchovávání dezinfekcí, barev a různých chemických prostředků, sedneme a dáme si čaj. Záleží však na vašem kraji. Na první schůzce chtěla popsat postup práce a byla zvědavá. Připravte se na všechno. A tohle byl poslední bod. Paní ze stavebního úřadu a z hygieny si podají ruce na rozloučenou, a vy můžete udělat kolaudačku ! Zní to trochu složitě, ale já osobně neměla s ničím problém. Jsem velmi ráda, že jsem se do toho dokopala. Dnes je to 11 měsíců a stále jedu. Vám přeji hodně štěstí a spousty klientů.

Vaše Bára.

Facebook Ovec B. Cerha

Facebook Ritual – tetování/piercing

Instagram ritual_as

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...