Lukáš Ježek ze studia SHOW ME! Tattoo

Lukášova tvorba mě zaujala, protože tetuje velice specifický styl plný temných motivů, strašidelných zvířat a satanismu.

 

Zdravím, jmenuji se Lukáš Ježek, a.k.a. Netopeyrac. Aktuálně tetuji v Praze ve studiu SHOW ME! Tattoo, spolu s Moni F a Shamilyanem.

Řekl bych, že to všechno začalo na střední. Mám blbou zemědělku, kde jsem hodiny seděl a kreslil si ptákoviny do sešitu. Byla tam jedna profesorka na češtinu, co to brala docela po svým, a tak jsme se dlouho bavili o undergroundu, beatnících. Nakoplo mě to k psaní vlastních básní, k poslouchání tý hudby, a už jsem se vezl. První tetování za první vejplatu a o pár let později jsem tam, kde jsem. Je to dlouhá cesta, ale člověk by se neměl posrat. Důležitý je zakousnout se a vydržet.

Co vlastně dělám za styl? Asi se tomu dá říkat trash/punk/dark, v dnešní době je těch škatulek tolik, že sám ani nevím. Je to směska dotworku, linek a bordelu kolem. Má to silný základy v textech, knihách a poezii, kterou čtu, a emoce, který ve mě vyvolává, se snažím reflektovat v návrzích.

Grind, satanismus, depkařiny, chaos, zvířata, to jsou motivy, co mám fakt rád. Pak samozřejmě takový ty srandovní punkový věci a prasárničky. Dělám jak návrhy na zakázku, tak i když si někdo něco donese. Samozřejmě, věci lidí slouží spíš jako odrazovej můstek, kterej pak překopeme do mýho stylu. Nejvíc mi udělá radost, když někdo napíše, že chce už hotovej návrh, protože mu to připomíná něco z jeho vlastního života.

Téma strojek a handpoke mám celkem jasně vyřešený. Strojek vyhrává. Lidí, co u nás umí fakt dobrej poke, je po čertech málo. Zase je fakt, že si jich o to víc vážím.

To bude nejspíš vše, co bych chtěl říct. Velkou radost by mi udělalo, kdyby lidi zahodili klasický klišé motivy a víc si psali o originální návrhy. Někdy je to fakt boj.

Tímhle chci poděkovat kolegům tatérům a recepci, že vydržej dělat s člověkěm, jako jsem já, jste skvělí! Taky děkuji Michalovi za možnost něco o sobě napsat. Díky a krásnej den!

 

Facebook Lukáš Ježek

Instagram netopeyrac

Facebook studia Show Me! Tattoo

Web studia Show Me! Tattoo

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Comments

comments