• So. Led 29th, 2022

Bodymods

web o tělesných modifikacích

AlerTattoo, salón který svojí prací pomáhá potřebným.

Pokud chcete spojit příjemné s užitečným a svým piercingem čí tetováním přispět na dobrou věc, tak neváhejte navštívit studio AlerTattoo v Pardubicích, které se věnuje benefičním akcím, dražbám a workshopům. Ve studiu najdete i veřejnou knihovnu, kam si můžete přijít něco přečíst, nebo jen tak posedět a pokecat.

 

Asi každý/á tatér/ka, piercer/ka či modifikátor/ka má své vlastní pohnutky, proč to dělá. Někdo v tom vidí umění, někdo estetično, někdo rituál, někdo všechno dohromady a někdo taky nic z toho.
V pardubickém ALERtattoo se snažíme jít ještě o kus dál, nebo spíš hlouběji než jen pod kůži.

O tom, jak to celý vzniklo, se netřeba dlouze rozepisovat. Potkali se dva lidi se stejným smýšlením a se stejnýma ideálama, který se můžou zdát jako utopie. Chceme kolem sebe jinej, lepší svět a rozhodli jsme se nesedět na zadku, ale promítnout tu vizi do všeho, co děláme.
Když jsme se rozhodli otevřít vlastní tetovací a piercingové studio, bylo tedy už od začátku jasný, že budeme usilovat i o nějakej přesah. Nechcem jen píchat do lidí (i když nás to moc baví), ale třeba je i popíchnout k nějaký pozitivní změně. Každej totiž musí odstartovat u sebe.

Začali jsme jednoduše – co nejšetrnější „výrobní proces“, infokoutek s materiálama od neziskovek, který nám jsou sympatický, pořádání koncertů a přednášek, veganské pikniky (i pro lidi bez domova), podpora pardubického Food Not Bombs, se kterým už 4 roky vaříme, propagace antifašismu (což máme i v názvu studia), sítotiskové workshopy, atd. Máme ve studiu i veřejnou knihovnu, takže si k nám klidně přijďte i jen tak posedět, pokecat a něco si přečíst.
Jednoduše řečeno, chceme kolem sebe vytvořit otevřený prostor, takovou DIY zónu, kde nebudem jen kreslit lidem obrázky na tělo, ale kde lidé můžou sami tvořit a zapojit se i do nějakých pozitivních změn ve svém okolí.

Často a rádi se zúčastňujeme i různých benefičních akcí, většinou dražeb tetování. Ta poslední se, myslím, dost povedla! Naše dobrá kamarádka uspořádala dražbu talentů pro organizaci Save The Syrian Children, která se věnuje lékařské pomoci dětským obětem války v Sýrii. Dražilo se vše možné od kérek, pierců, mikrodermálů, až po obrazy, masáže, lekce swingu nebo DIY chilli omáčky. Prostě každý poskytl svůj talent pro dobrou věc.
My jsme tuhle super dražbu nakonec ukončili jednodenním festivalem, který jsme pro tuhle příležitost uspořádali. No a dvěma matkám na mateřský (samozřejmě s podporou rodin a kamarádů) se podařilo vybrat přes 113 000,-! Což třeba bohatě stačí na koupi anesteziologického přístroje, který reálně zachrání spousty životů a pomůže od bolesti těm, kteří za tuhle zku*venou válku vůbec nemůžou. Jak málo stačí, že..?!

Dost nás to nakoplo, takže od září chystáme další vlastní benefiční projekty. Moc se na to těšíme a těší nás i to, že si naše studio už začínají lidé vybírat právě díky tý přidaný hodnotě, kterou tomu dáváme. Pokud vás tohle baví, tak přijďte! Klidně jen posedět, pokecat, přečíst si něco zajímavýho.

Vaše ALERta2

Facebook Baara Alertattoo

Facebook ALERtattoo

Instagram alertattoo

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Loading...