• So. Led 29th, 2022

Bodymods

web o tělesných modifikacích

Alergie na červenou barvu

Byadmin

Dub 26, 2018 ,
Alergie na červenou tetovací barvu je v poslední dobe bohužel docela častý jev, takže tady jsou zkušenosti Lukáše, který si tím prošel doslova na vlastní kůži.

 

Měl jsem již několik tetování za sebou. Můj cíl byl černo červená nohavice. Nikdy jsem s hojením tetování neměl problém. Až když moje tatérka změnila barvu. Červená barva co mi sedla byla od značky Mom´s. Ovšem ta, co mi nesedla byla Intenze. Hojení probíhalo první 3 dny „normálně“. Po třech dnech mě tetování začalo svědit. Ne celé, jen „kousek“ červené barvy. Barva začala „vylézat“ ven a tvořili se na tetovaném místě stroupky víc než obvykle. Pokračovalo to nehorázným svěděním a tetování vystouplo.

Nevěnoval jsem tomu moc pozornost, protože ostatní červená byla relativně v pohodě, rozjelo se to na kousku který byl cca 1cm x 1cm. Celková alergie se rozjela cca ve 3 měsících od tetování. Veškerá červená barva vystoupla cca 0,5 cm. Na povrchu kůže jsem měl malé pupínky, co nehorázně svědily a když jsem to rozškrábl tekla z nich čirá tekutina.

Nešlo se neškrabat !!! Když jsme to ovládl přes den, v noci to bylo velký špatný 😀 . . . začal jsem se pídit, co se mi to vlastně stalo. Kontaktoval jsem svojí tatérku, která se moc neměla k tomu situaci nějak řešit, jen mi řekla, že nejsem jedinej komu se to stalo, že ví ještě o jedné slečněm kterou tetovala stejnou barvou. S onou slečnou jsem se spojil a zjistili jsme, že máme ty samé příznaky.

Dost jsem se pídil na netu, o co vlastně jde. Konzultoval jsem i s jinýma tatérama – verdikt byl vždy stejný – asi alergie ale nejsem si jistej. Takže jsem zkusil kožní doktorku.

Paní doktorka byla docela vtipná. Otázka: „A to máte napořád tu tetováž? To zmizí že?“ takže jsem věděl, že to asi neklapne. Potom zavolala sestru, ať se jde podívat, a že bych měl v té ordinaci zůstat a být jako odstrašující případ.

Samozřejmě nejhorší jsem byl já, protože jsem přeci měl v 7 letech atopický ekzém a vůbec bych se neměl tetovat a další tetováž mi vyloženě zakázala 😀 😀 haha! Vrchol všeho bylo to, že listovala v nějaký knize a napsala mi na psacím stroji kortikoidovou mast – která jasně nezabrala. Tak jsem se zeptal na féra, jestli si nemyslí, že nejvhodnější by bylo jít na odstranění. Odpověď byla: No jo, ale to je hrozně drahé . . . no nic. Takže jsem to vzal opět do vlastních rukou.

Domluvil jsem si v laserovém centru odstranění. Když jsem přišel, týpek se vyděsil, že mi asi upadne noha. Keloidní jizvy, který se mi tam vytvořily, vybrousil laserem, dal mi nějaký čínský kapičky a za 2 měsíce, až kůže nebude „vystouplá“ jsem se vrátil zpět na odstranění barvy. Barvy tam moc nebylo, protože tělo ji „vylučovalo“ samo. Přejel to tedy laserem na odstranění barvy a do půl roku jsem měl pokoj.

Po červené barvě zůstaly takový hnědý fleky, který asi jednou půjdou překérovat, ale už rozhodně ne červenou.

Od té doby se nechávám tetovat jen černou a od jiné tatérky.

Ta se k té celé věci postavila tak, že mi přestala odpovídat na zprávy, zablokovala si mě na fíbíčku a dělala, že mě nezná.

Dneska mě mrzí, že jsem to neřešil dál a trošku jsem ji nepodusil. Protože si myslím, že barvy objednávala z Číny, aby ušetřila jak jsem se dozvěděl, bylo nás s tímhle „problémem“ asi 5 . . .

Moje alergie je z 90% pryč, ale mám ještě 2 místečka, který sou stále nezahojený po 3 letech . . .

(sepsal Lukáš)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 5,00 out of 5)

Loading...