• So. Led 29th, 2022

Bodymods

web o tělesných modifikacích

Od dredaté hlavy až po návštěvu Psylandu.

Kdy jsi se poprvé setkal s tetováním či piercingem?

Jelikož je táta metalák, tak byť on sám žádné úpravy těla nemá (krom píchnutého ucha), tak asi skrz něj na fotce nějaké kapely.

A hned tě to oslovilo a nebo jsi tomu přišel na chuť až později?

Jo, kérky jsem chtěl už od základky, pamatuju si na první vysněnou, co mě držela mezi 3. a 5. třídou základky – had na páteř. A první piercing co jsem chtěl bylo septum, jako měl tehdá Rob Flynn z Machine Head. Když jsem na netu začal hledat informace o tom, jak se tetování dělá, co to obnáší atd. tak jsem skrz stránky Hell.cz narazil na těžší modifikace, věšení a spoustu dalšího. Nějak jsem přeskočil staré auditko na Lide.cz a od nějakých 12 – 13 let jsem zkoumal starý dobrý BME.com. Kde jsem zjišťoval víc a víc informací. Například split jazyka jsem začal chtít už tehdá, a nikdy mě nenapadlo, že by tomu bylo jinak. I proto si myslím, že to, že ho mám již od 18 a ne od 21 let, jak bývá zvykem, nebylo špatné rozhodnutí ani ze strany mojí nebo člověka který zákrok provedl (zdravim Kubo, díky moc (Cryptobully world of positive pain)).

Pamatuješ si, co jsi si nechal udělat jako první?

První krok k nějaký proměně svého vzhledu k obrazu svému byly v 15 dready, vim že to lidem nepřijde jako modifikace srovnatelná s tetováním natož s těžšími zákroky ale v 15 to byl pro mě velký krok, důkaz toho že moje tělo patří mě a můžu s ním dělat to co chci. Pár měsíců na to jsem si nechal píchnout uši které jsem vlastně hned po zahojení začal roztahovat, bohužel nejhorším možným způsobem, roztahováky z fima byly ještě to lepší z toho co jsem si do uší cpal. Poté jsem se sám začal ve škole tetovat, jehla nad zapalovačem, tuš a primitivní a hloupé motivy, myslim že všechno z té doby už je překryté. Díky bohu za to.

Co všechno následovalo, než jsi se dostal k težším modifikacím?

V 17 přišlo první profesionální tetování, pak druhé (tehdy to docela dost lidí šokovalo – swastika na dlaň k 18. narozeninám), pak jsem šel na první závěs u lidí z Fly High Tribe (tehdá ještě pod názvem Hell Core – došlo k tomu po rozdělení Hellu – respektive poté co se od něj několik členů oddělilo). Tehdy jsem s nimi začal řešit první profi piercing – punch conche. Na to došlo asi 2 dny poté. zároveň s ním se začal řešit i můj split jazyka na který došlo po několika měsících na to, když kluci viděli že můj zájem není chvilkové nadšení a že jsem absolutně odhodlán neměli problém ze mě udělat bilingního člověka. Do slova, vzhledem k tomu, že jsem chodil na jazykový gymnázium tak sem si na tom založil takovou průpovídku, že jsem jediný doopravdy bilingní student. Takže vlastně jen 5 tetování, z čehož byli jen 2 ze studia, jeden piercing (plus uši ale to skoro nikdo nepočítá ne?) a 2 závěsy.

A z těch těžkých BM máš aktuálně co? Respektive, co všechno na sobě teď máš?

Když to vezmu chronologicky tak vypunchovaný Conch, split jazyka, punch Septa (oba punche na 8mm), nulifikaci (odstranění) pupíku, odstranění antitragusů spolu s částí conche, v průběhu toho ještě x skarifikací, z čehož za ty extrémní považuju až ty poslední 2 na obličeji.

Jak proběhlo odstranění pupku? Předcházela tomu nějaká speciální příprava?

Operaci prováděl plastický chirurg na jedné soukromé klinice v Praze, který již měl s modifikacemi zkušenost, jelikož někomu vyndaval z hlavy subdermální implantáty. Po nastudování dostupných informací a zvážení rizik tedy souhlasim s touto neobvyklou, a u nás víceméně jedinečnou operací (pupek se někdy odstraňuje při operacích dutiny břišní, ne však z estetických důvodů ale protože je těžké z modelovat zpět do původní podoby). Nemyslím si, že by příprava byla nějak speciální oproti ostatním modifikacím které jsem podstoupil.

Je vůbec něco, do čeho by jsi v žvotě nešel a nebo co se ti vyloženě nelíbí?

Myslím, že si nikdy nenechám odstranit nos nebo uši, takový zákrok mě osobně nedává smysl. A amputace celé ruky/nohy, ruce si chci nechat, prsty prořídnou, nohy jedině pod kolenem ale to je věc kterou zatím ani vzdáleně neřeším. Do čeho nepůjdu, ne protože se mi to nelíbí, ale protože to nejde ruku v ruce s mojí představou o sobě v budoucnu jsou subdermální a transdermální implantáty měníci tvar těla. Limitem zde jsou magnety, jelikož tam se mi líbí jejich funkčnost.

Preferuješ jeden salón a nebo jich navštěvuješ více a rozšiřuješ si tak obzory?

Jeden salon ne, ale většinu času se držím několika konkrétních lidí, na tetování chodim skoro od začátku jen ke Kubovi Libremu, který momentálně působí v Michli v Black Sign Tattoo, před ním mě tetoval Kubo z Hellu, pak ještě snad všichni z Inkdividualu ještě před spojením s Los Keros, taky díky tomu mám po sobě slušnou směsku stylů. Na těžší modifikace jsem chodil za Kubou Štverákem a piercingy a většinu jizev mi dělal Fousage, jednu na obličeji mám od Little Swastiky. Teď mám ale v plánu na těžší modifikace dojíždět do zahraničí za lidmi kteří mají s danými zákroky více zkušeností. Tetování chci s Kubou Librem dokončit to, co máme rozdělané a poté už jen lidi z Psylandu 25 – studia Little Swastiky, který je již od začátku mým vzorem.

Nedávno jsi byl i mimo ČR. To bylo na pozvání a nebo jsi se ,,pozval ty sam,,? A za kým jsi jel?

Byl jsem právě v Psylandu, na jihu Německa. Již podruhé, prvně jsem se tam dostal přes suspension spojenou se shibari kterou tam dělala Sasha Shanti, tehdá jsme něco natáčeli i pro Dirty Dreaz, alternativní projekt LS a Anusskatz. Tehdá mě prvně tetoval LS sám, psycrit ritual na dlaně. Podruhé jsem jel opět natáčet v rámci čehož mi LS udělal druhou skarifikaci na obličeji. Na začátku května jedu opět, začít tam s Dorsch na svým zádech tetování a možná i něco natáčet. Psyland je šílený, v tom nejlepším slova smyslu, i když tam pojedete s konkrétní představou, na místě se ještě změní a zlepší. Celé to tam funguje jako úžasný organismus.

Tak to jen tiše závidím, takové setkání, to se nepoštěstí každému. Máš v plánu nějaké další podobné výlety? Koho by jsi chtěl navštívit a nebo na jakou akci by jsi se chtěl dostat?

Jak jsem již řekl, do psylandu v současnosti plánuju minimálně jednu až dvě další návštěvy, druhou bude Summer Dreadfest, jakési setkání většiny lidí co natáčí a fotí pro DDZ. Pak bych chtěl ještě letos jet alespoň jednou dvakrát do konce roku. Moc dalších plánů na setkání nemám. Zatím. Když se budu chlubit ještě tim co už jsem zažil tak jsem 2 roky nazpět byl 14 dní v Thajsku se Stanislavem Aksenovem, který začal s freefall suspension, tehdy jsem to nedokázal, ale věšel jsem se na neuvěřitelných místech s úžasnými lidmi.

Jak by jsi srovnal situaci v ČR a mimo ČR ohledně modifikací. Držíme alespoň trochu krok a nebo jsme pořád tam kde před lety, což je tak 10 let za aktuálním děním ve světě.

Myslím si, že náskok stahujeme, ale pořád jsme malá země a není tady tolik lidí kteří by svět modifikací posílali tolik dopředu. Ale třeba se to ještě změní.

Co říkáš na komunitu lidí v ČR a na zdejší salóny? Osobně si myslím, že nebýt dvouch nejmenovaných salonů, tak se to tady celé zastavilo v době před 15 lety a všichni pichají akorát pupky.

To s Tebou docela souhlasím, já si s místní komunitou moc nerozumím, tedy až na několik málo jedinců, jelikož sem moc extrémní, tvrdohlavý a nenechám na nikom nit suchou. Tedy takhle myslim aspoň (ne)koexistuji s lidmi co mají “pouze” lehčí modifikace. Nemám si s nimi moc co říct jelikož už jsem trochu jinde a snažím se komunikovat po internetu s lidmi ze zahraničí.

A jak vidíš budoucnost BM, kam si myslíš, že to bude v příštích letech směřovat a čeho budou lidi schopni, když už dnes nejsou nijak neobvyklé amputace prstu, uřízlé uši a nebo i nos.

Co přijde dál nemám páru. Třeba se více rozvine část modifikací spojeným s transhumanismem – přidávání dalších smyslů, funkcí těla. Je toho ještě spousta co se dá zlepšít na procesech které známe dnes, myslim že není potřeba spěchat a hledat nové modifikace, když ty které známe jsou stále dost riskantní a potencionálně problémové. Osobně třeba doufám že lidi vymyslí například lepší způsob jak provádět transdermální implantáty, aby tolika lidem nevyrůstaly. Vím že jen 3 roky zpátky to bylo celé jinak, ale stále u nich není tak vysoká úspěšnost jako u implantátů subdermálních. Uvidíme.

Jaké máš v budoucnu plány ty se svým tělem, krom odstranění bradavek?

Hromada tetování, jizev, větší rozměry piercingů, nějaké piercingy po těle – bradavky(než půjdou ven tak si užijou, začerněné skoro jsou, pak propíchnout a roztahnout. zadarmo dovolená nebude), asi Princ Albert, jen na zkoušku než půjdu na Meatotomii. Pak mám v plánu tetování očí, jazyka a dásní, které se neprovádí strojkem ale napouští se injekční stříkačkou. Na konec asi přijdou amputace. pak budu se sebou spokojený, alespoň zatím.

Neplanoval jsi si někdy otevřít vlastní salón, který by se specializoval na ty neobvyklé zákroky, které se v ČR až na pár vyímek moc nedělají ?

To mě nikdy nenapadlo, již teď mi přijde že dvě studia na Čr jsou tak akorát, a jelikož nemám žádné ambice těžké modifikace dělat, tedy ne na ostatních, tak to klidně přenechám Hellu a Inkdividualu. Jediné co tak bych jednou chtěl mít doma svůj malý ateliér, kde budu moct tetovat a dělat skarifikace, ale asi jen pro přátele, jelikož trh komerčních (chápej živících se tetováním) tatérů je u nás přehlcený a nemá smysl se na to pole cpát, raději si to udržím jako koníčka a budu dělat co mě baví, pro lidi které baví co dělám, než abych tetoval věci které mi jdou proti srsti, jen abych zaplatil účty.

Nebudu se ptat na neustále se opakující otázku, co by jsi vzkázal čtenářům a nebo na nějaké moudro nakonec, ale zeptám se, co by jsi vzkázal salonům tady v ČR?

Asi nebudu uplně oblíbený ale spoustu bych jich zavřel jelikož je u nás velmi mnoho salonů, které vypouští práce dost pochybné kvality. Jelikož je u nás velmi snadné si založit živnost na tetování a otevřít si salon, je mezi profesionály spousta lidí kteří kolikrát až zbytečně mrví kůži lidem které nalákají na nížší ceny a podobně. Mějte dost sebereflexe, pochopte rozdíl mezi “punkovou” kérkou, která je již od návrhu nějak “posraná” a tím když si za vámi někdo přijde vytetovat např. portrét dítěte a odejde s flekem který má s malým Honzíkem společné akorát to, že obojí má dvě oči a při štěstí něco co připomíná nos.

Zároveň ale nepřestávejte tetovat, protože doteď na mě spousta lidí kouká skrz prsty jen kvůli tetování, natož pak když zjistí že na sobě mám něco dalšího. Tetování a piercing jsou první krok, teprve až když celá společnost akceptuje to na 100%, poté po ní můžeme chtít přijetí těžkých modifikací za něco normálního. Věřte či ne, neděláme to pro to aby jsme na ulici poutali pozornost, ale aby jsme ráno v zrcadle viděli sebe jak se cítíme. Tedy doufám že to tak u nás většina lidí má.

Velice ti děkuji za rozhovor a přeju hodně nových modifikací.

Já děkuju za prostor na vyjádření, a když Vás někdo bude prudit že ta bolest za to nestojí tak mu připomeňte babiččino – pro krásu se musí trpět 🙂

(sepsal Hectop Mundo)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5,00 out of 5)

Loading...