Lukáš a jeho začátky s tetováním.

Na svou první kérku jsem šel asi v 18, tyjo 10 let to už bude. V maloměstě, kde jsem bydlel, se otevřel první piercingový a tetovací salon. Piercingy vynechám a skočím rovnou na kérky. Jo měl jsem vymyšlenej super motiv, kterej mi vlastně vymyslel google.

Jo, to je přesně on. Doma jsem to hrdě oznámil, že jdu na kérku. No nadšení nebyli, ale řekl jsem, že je to takový to super tetování, co za 3 roky zmizí. Neasi. Levá noha, lýtko ze strany. Moc jsem tenkrát o tetování a celým procesu nevěděl, takže mi nepřišlo divný, že v „profi“ salonu se motiv obtiskuje přes deodorant, tenkrát mi to přišlo, jako nejvíc hustá věc, jak deodorant má nespočet využití. Ne jen, že pak nesmrdíš, ale můžeš se i pokérovat. Na tu vůni old spice nikdy nezapomenu 😀 . . . A jdeme. Hele co to je za tetovací strojek, vypadá to jako keramický pero, kterým jsem psal na základce, ale jen když jsem si byl fakt jistej, protože nešlo vyzmizíkovat. Tohle taky asi už nepůjde vyzmizíkovat, jak nostalgické.

Tenhle motiv, kterej měl asi 13×7 cm mojí tatérce trval 3 hodiny. No z výsledku jsem nadšenej moc nebyl. Nebylo to stejný jako na obrázku, někde toho bylo víc, někde míň a vůbec to nemělo takovej ten „prostorovej“ efekt, jakej jsem čekal. Ale to nevadí, mám kérku neasi ! A zadarmo, protože jsem tomu studiu udělal „webovky“ (který byly teda hrozný, ale ty nejsou na celej život :D) Doma jsem byl hrozně hustej a přiznal jsem se, že je to vlastně na furt ale mámě se to docela líbilo ( bože je super jak mámy zalžou vlastnímu dítěti, jen aby bylo spokojený 😀 ) takže jsem šel s pravdou ven.

Večer byla pouťová zábava, já v kraťasech a cejtil jsem se nejvíc hustě. Každej na to koukal a ptal se jestli to bolí, jestli to bolelo, jestli to zmizí – jéé super takovej zájem lidí. 😀

Postupem času tetování začalo modrat a já začal dospívat. Párkrát mi kámoši ze srandy poslali nějakou pornoherečku, která tuhle kérku měla vykérovanou proklatě nízko. A trička na tržnici se s tímhle motivem prodávaly o 109. Pak jsem to ještě viděl na trenkách 😀 paráda.

Čas utíkal, já se se svou ještěrkou, drakem, flekem, čarodějnicí a kdo ví čím vším ( dle slov ostatních ) docela sžil.

Najednou jsem nějak neměl potřebu se tetovat, protože „salon“ se zavřel, v Třebíči byl týpek drahej a já jako student vš jsem měl najednou úplně jiný starosti. Pak přišla práce, peníze a má láska k piercingu a tetování najednou nějak vystoupila na povrch.

Hrozně jsem potřeboval další kérku. Říkám si, že to pořádně musím promyslet, že přece to chce něco s významem, jak každej říká. Děsně se mi líbily old school hvězdy, ale ty měl skoro každej. No nevadí, šup do studia a tatér mi něco navrhne, měl jsem v hlavě přesně co chci.

Tak jsem šel do fakt prvního profi studia. S nadšení jsem paní vysvětlil, co chci, ta mi řekla, že vzadu sou katalogy, ať to prolistuju, založím tam papírek, zaplatím zálohu, dostanu termín a jdu. Tento přístup se mi zdál poněkud zvláštní, no nicméně jsem si teda našel hvězdy, pak jsem hledal stuhu, která přes ty hvězdy půjde a nakonec písmo, co bude uvnitř. „Recepční“ mi řekla, že sem si teda dost toho navymejšlel a že moje hvězdy vyjdou na 6 000 ! No co, za kvalitní práci se platí ne ? Ale šestka? Po cestě domů se mi okysličil mozek a ještě ten večer jsem to všechno zrušil. Druhej den jsem našel na FB fotku kámoše se super kérkou a novou tatérkou, se kterou jsem se hned domluvil a za týden jsem so odvezl svou první kérku !

Nikdy jsem si nechtěl tetovat ruce, ale tahle kérka pro mě byla tak super speciální, že jsem se rozhodl pro ruce. Ten pocit, kdy mi jela jehla kůží a mě v hlavě běželo, že to prostě už nikdy nepůjde dolů a že jsem to fakt udělal, nikdy nezapomenu. Stejně tak jako ten super adrenalin, když jsem odjížděl ze studia a čekal na to, co mi řeknou doma – wow.

Pak to šlo docela rychle. Tatérka schopná, ceny dobrý. Takže jsem co 2 měsíce jezdil se kérovat. A pomalu jsem si plánoval, jak moje pravá noha bude v hudebním stylu a v černo červenejch barvách . . . když jsme byli asi v půlce mojí nohy a já šel na další kérku, stala se mi taková nemilá věc . . . alergie na červenou barvu.

A co dělat, když vám začne hnít noha z červené barvy? O tom píšu zde.

Takže, než se rozhodnete udělat si první kérku, určitě na tom nešetřete, DOBŘE si vyberte tatéra a studio a nebo se poraďte s někým, kdo má ve vašem okolí zkušenosti s tetováním

(sepsal Lukáš)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Comments

comments