• So. Led 29th, 2022

Bodymods

web o tělesných modifikacích

SDS blackwork projekt – posouvání hranic

SDS aka Surtr Black Sect. Není sekta jako sekta. SDS se snažím prozatím tvarovat, modelovat a vytvářet v mém studiu BLCK Moon Tattoo a v kolektivu mých kamarádů. Projekt SDS je něco, co v ČR ještě nebylo a zatím ani není. Jde o skupinu lidí, kteří rádi tetují asfaltem, malujou černou a ještě černější. Celý koncept a vydina je v tom, držet blackwork na vysoké urovni a propagovat jej ve všech možných odvětví. Jelikož blackwork a celkově tetování a umění dělám už spousty let a to jak v ČR, tak i ve světe, tak jsem měl možnost zjistit, že dělat umění v ČR je prostě fajn, ale nikdo ti tu nepomůže vyrůst. Tatéři člověku řeknou, nauč se to sám, tak jsem se naučil sám. Graffiťák ti řekne, jdi sám, já taky chodím sám a tak to je se vším.

Dále je účelem této skupiny lidí, držet si nějakou hodnotu a dělat věci na 110%, jasně, každý si bereme inspiraci a jsme k tomu vedeni od malička. Ale jak se řiká, v kolektivu je síla a proto bych rád držel skupinu lidí ve všech možných subkulturách, držet si styl v nějaké koleji a chránit si to co děláme. Například blackwork dělá plno lidí, ale jen hrstka to dělá pořádně a dává do toho něco svého, například mnou velice uznávaný Ondra Golombů. Začínal na blackworku, ale teď, když se na jeho práce člověk podívá, je tam jeho rukopis a to mě baví. Myslím si, že i já jsem se našel v něčem odvážném a lidi se vrací. Přiznávám, že stejně jako všichni, jsem si vzal odněkud inspiraci, ale stačilo to doladit a je v tom i vlastní rukopis. Takové věci lze přenést do x jiných věcí ať už to jsou obrazy či sport nebo výrobky z jiných materiálů. To znamená, že učelem skupiny je vytvářet a zvětšovat tuhle komunitu lidí a vytvářet zde nové věci. Navzájem podporovat druhé, protože základna blackworku a tohoto temna je zde malá a je to chůze po tenkém ledě. Pojďme přijít s něčím novým. Příklad, jak by to mohlo a mělo fungovat, je kolaborace tatérů. Když dva tatéři vytváří blackwork, zdá se to být obyčejné a všední, ale když dva vytvoří temné a pěkné tetování, mohou si to nechat natočit od někoho kdo umí s kamerou a vloží do toho něco nového, ne jen záběr na jehlu v inkcupu ve slowmotion a přechody z čekárny na tetovací křeslo v pozadi s hudbou od Mac Millera nebo Green Day. Tím celá skupina dosáhne originálního projektu, nové věci a současně navzájem podpoří dost lidí. Dále, například stránky pro prezentaci těchto umělců a nápadů, kde si každý najde to své. Vím, že takové projekty fungují ve světě, ale uplně v jiných věcech.

Nápad na rok 2021. Vytvořit event. Zapojit několik taterů a pár lidí s kamerama nebo foťákama. Každá skupina vytvoří 1-2min propagaci dané práce a lidé by 7 dnů hlasovali o to nejlepší. Celá skupina by se mohla vzájemně podporovat a vytáhlo by to tyhle černý věci zase o kus výš na světlo světa. Pro výherce by samozřejmě byla nějaká odměna. Nejde o to ukazat kdo je nej, ale ukazat potenciál tohoto stylu a hlavně, být lidem více na očích.

Facebook – Patrick Surtr

Instagram – Surtrtattoo

Web – BLCK MOON TATTOO

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...