Tatérka, fotografka, modelka a tanečnice Neira.

Neira je modelka, fotografka, tanečnice s ohněm a hlavně tatérka. Tetuje strojkem zhruba 2 roky, ráda dělá vlastní návrhy a rozhodně od ní nečekejte nápisy, citáty, srdíčka a ležaté osmičky, tohle prostě netetuje.

 

Ahoj, mé jméno je Neira a hodně lidí mě zná pod uměleckým pseudonymem Neira Lohikäärme. Pod tímto jménem jsem začala nejdříve jako modelka, později i jako fotografka a tanečnice s ohněm – věnuji se už několik let ohňové a světelné show, takže jsem se vždy pohybovala v uměleckém okruhu. Často se mě lidi ptají co všechno neumím, ale věřím, že by se toho našlo hodně 😀 jen ráda zkouším nové věci a když mě něco začne bavit, přidám to ke svým koníčkům a ono se to tak nabaluje. Pak tak nějak střídám, čemu se zrovna věnuji a na co mám chuť – jeden týden je to kresba, další zpívám, další tetuju a pak mám několik ohňovek. Jsem prostě asi moc akční, ale vždy mi takovýto styl života vyhovoval a neměla jsem čas dělat capiny. Původně jsem z Českého Těšína, ale momentálně působím v Českých Budějovicích.
S tetováním jsem začala až nedávno. Propadla jsem mu nejdříve jako tetovaná osoba, kdy jsem se přidala do projektu MOmag, a protože už od školky kreslím – 13 let na ZUŠ a teď rok na univerzitě studuji výtvarnou výchovu – tak mě lákalo tetování i zkusit. Jsou to tuším dva roky, co jsem vzala poprvé do ruky strojek a můj přítel se mi ochotně nabídl na první vpichy. Plácala jsem se tenkrát s nekvalitním strojkem a nikam se to moc neposouvalo, proto jsem měla delší pauzu. V lednu tohoto roku jsem si pořídila lepší strojek a najednou to šlo, byl to neskutečný rozdíl a začalo mě to tolik bavit, lidi se začali ozývat na mé návrhy a já konečně začala dělat to, co jsem chtěla.
Teď tetuju opravdu často, dělám vlastní návrhy, které pak nabízím jako volné a často taky kreslím návrhy na míru podle představ zákazníků, ale vždy se pohybuju ve svém rukopisu a odmítám dělat nápisy, citáty, srdíčka a ležaté osmičky 😀 Takže pokud za mnou někdo přijde s vlastním návrhem/vytištěným obrázkem, nebo něčím co se vymyká mé tvorbě, rovnou posílám jinam. Nechci tetovat jako stroj jen abych z toho něco měla, dělám to hlavně pro sebe, proto, že mě to baví. A asi to funguje, protože mám i stálé „zákazníky“, kteří se ke mně vracejí, na každém sezení už mi říkají, co by ode mě chtěli dalšího a ať to promyslím, to je pro mě největší radost.
Baví mě černá liniová práce, dotwork a sketche. Barvy vůbec nepoužívám, výjimečně jsem použila na detaily červenou, ale jinak u mě všemu vládne černá. Nedělám ani klasické stínování, vše jsou buď linky nebo dotwork. Ráda kreslím stromy, zvířata, motýly, krásné víly, nebo mandaly. Mým snem je se tetováním živit, takže teď šetřím na kurz abych mohla začít tetovat někde ve studiu, nebo aby mě vzal někdo pod sebe – ale samozřejmě vlastní studio, to by bylo boží. Snad se mi to jednou splní.

Volné návrhy i své práce dávám často na instagram, takže budu ráda, když by osiřelé kresby našly své majitele a budu se těšit na to, až je budu moct vypíchat někomu pod kůži 😊

Facebook Neira Lohikäärme

Facebook Neira L. artist

Instagram neiralohikaarme

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

 

Comments

comments