Začínající tatérka Klára z Frýdku-Místku

Klára šla na svoje první tetování v 17 letech a natolik ji to zaujalo, že postupně začla sbírat informace a po spolupráci se svým tatérem začla před necelým rokem sama tetovat.

 

Jmenuji se Klára a jsem holka z „Fajneho-Mjesta“ (Frýdek-Místek). Čmárání mě zajímá prakticky od malička. Svědkem toho byly snad všechny plochy, které se mi jevily jako ideální pro mou tvorbu. Zdi, podlaha, židle a stoly v bytě mých rodičů by mohly vyprávět. Jednou jsem doma objevila úzkou a vysokou plochu zdi mezi zrcadlem a krajem dveří a nakreslila svůj první houslový klíč, i když o tom, jak vypadá, jsem neměla ani ponětí. Nikdy jsem nebyla načesaná a upravená holčička v růžovém. Když mi maminka na trhu chtěla koupit teplákovku, ptala se, zda se Šmoulama nebo s Pokemonama. No já začala ve svých 5 letech křičet, že chci tu s Radegastem! Což mým rodičům znovu potvrdilo, že ze mě neroste typická zaškatulkovaná holčička.
Moje umělecká tvorba se stále rozšiřovala. Na základní škole jsem začala hrát na akustickou kytaru, později na elektrickou a ve svých 15 letech jsme s kamarády založili rockovou kapelu. Po základní škole jsem začala studovat střední uměleckou školu, která mi umožnila přičichnout ke klasickému umění. Co se kresby týče, měla jsem s kantory trošku problémy, protože většinu mých prací hodnotili jako práce do tatarských studií.
Ve svých 17 letech jsem šla na první tetování a to mě zaujalo natolik, že jsem si o tom začala hodně číst, sbírat informace a kreslit si návrhy. S mým tatérem jsme začali pracovat na mé tvorbě, až jsem došla k tetování dělané mýma rukama. O kůži nebyla nouze. První kérky jsem si dělala sama na sobě, abych si strojek tzv. „ošahala“a postupně přišly kůže kamarádů. Tetuji asi od listopadu 2017 což mě naplňuje jako nic jiného. Navozuje mi to fyzické i duševní uvolnění a zároveň prožívám doslova extázi při vrčení tetovacího strojku. Můj životním snem a zároveň cílem je dělat tohoto koníčka jako profesi.

Facebook Klárka Gajdová

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Comments

comments