Začínající tatér Ján Ometák

Jan je začínající tatér, kterého baví hlavně velká tetovaní, zvířata a květiny. Rád by touto formou našel místo v nějakém zavedeném salónu.

 

Ahojte. Volám sa Ján Ometák. Mám 26 rokov a pred nedávnom som objavil moju životnú prácu a tou je práca tatéra. Od malička rád kreslím. Vždy ma to bavilo, no nikdy som si nevedel predstaviť, že mi niekto zaplatí za to, čo mu nakreslím. Sem tam som si kreslil po pri škole a šiel som vyskúšať na strednú umeleckú. No tam som totálne vyhorel z teoretickej časti. Prihlásil som sa pretože ma baví kresliť a tvoriť a nie aby som vedel kto kedy aký maliar umrel. Takže smola. Začal som pracovať ako šofér/kuriér (dosť ma baví šoférovať) a venoval som sa športu. Kreslenie šlo bokom. No ako 26 ročný som si dal svoje prvé tetovanie. A akonáhle som vyšiel zo štúdia tak mi to docvaklo. Môžem spojiť zamestnanie s koníčkom , ktorý ma baví už od malička. Zatiaľ tetujem veľmi krátko. Od začiatku tohto roka s tím, že som mal 3 mesačnú stopku kvôli prerábke chalupy. Momentálne sa snažím každý deň zlepšovať a pracovať na sebe aby som si jedného dňa mohol povedať : žil som tak , ako som chcel.

Zatiaľ asi nemám svoj štýl aj keď sa hovorí, že každý tatér ma svoj vlastný rukopis. Najviac ma asi baví tetovať pekné veľké estetické tetovania. Môže to byť zviera, kvet, tvár ženy. Vôbec ma nebaví písmo, text celkovo . Dátumy a podobne. Povedal som si, že tetovanie som začal robiť, pretože ma to napĺňa a neskutočne baví. Aký zmysel by malo robiť aj potom niečo, čo ma nebaví ? Veľa ľudí mi vyčíta, že ako začiatočník by som mal brať všetko ale bohužiaľ. Tak som sa rozhodol. Ja si práce ktoré budem tetovať vyberám a schvaľujem. Buď sa dohodneme alebo nie. Zo Začiatku to bolo také, že sme len vybrali motív z netu a tetovali sme. Teraz sa už pokúšam skladať rôzne obrázky a upravovať ich aby z toho vznikol originál. Alebo aspoň keď zákaznička trvá na svojom tak vybrať alternatívu, ktorá nie je taká obohraná.

Zatiaľ tetujem doma. Mám vyhradenú miestnosť na tetovanie a zatiaľ si to veľmi pochvaľujem. Zo začiatku som sa pýtal v zopár štúdiach, či neberú niekoho alebo nezaúčajú. No nikdy som nepochodil. Buď akurát niekoho zobrali alebo nemali miesto. Tak som si povedal : aj tak to musím skúsiť. Tetovacie štúdio je otázka veľa peňazí a času. Čas by aj bol len lowe nie sú. Možno že v budúcnosti …
Tetujem za také sumy, aby mi to pokrylo náklady. Veľa krát som tetoval aj zadarmo s tím, že si spravím na nej reklamu a ona bude mať peknú kérku. No samozrejme takto sa nedá robiť úplne všetko. No určite si nebudem pýtať veľa peňazí hneď za pol roka. Až keď ja budem so svojou prácou spokojný a poviem si , že to stojí za to a mám niaky čas už odtetované tak si zdvihnem cenu. No mám taký plán . Tí, ktorí mi pomáhali v začiatkoch tak do budúcnosti budú mať u mňa veľmi výhodné ceny. Aby som im to aspoň takto oplatil.

Čo sa tíka tetovania tak určite mám svoj štýl, pretože mňa tetovať nikto nenaučil. Nemám žiadny kurz a tým pádom to nerobím tak ako keby ma to niekto naučil. To ale neznamená, že niekoho odhováram od kurzu. Naopak. Ak chcete začať a máte niaku motiváciu alebo sen tak urćite odporúčam spraviť si kurz. Niečo vás to nauči aj keď nie úplne všetko . Na to už musí prísť každý sám. A čo sa tíka mimo tetovania tak napríklad s ľuďmi , s ktorými sa mi veľmi dobre pracuje a sedia mi povahovo, tak im dám vyrobiť originál zippo zapaľovať a nehám im vygravírovať na jednu stranu ich meno a na druhú niaky obrázok , ktorý ku nim podľa mńa pasuje. Ja tetujem len jedného zákaznika za deň. Je to z toho dôvodu aby som mal na všetko dostatok času a mohol sa mu 100% venovať. Nechcem rozmýšľať nad tým , že za hodinu má prísť niekto a ja to nestíham. A keď si s niekym celý deň tak spoznáš toho človeka aspoň trochu. Mám rád nových ľudí a to , že stále stretávam niekoho nového . To ma baví a teším sa na teba 😉

Facebook Ján Ometák

Facebook Johnny Tattoo

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...

Comments

comments